פוסידון

אחיו של זאוס, פוסידון, קיבל את השליטה על הים במסגרת חלוקת אזורי שליטה בעולם. וכמו הים, היה לו מזג סוער ואלים. פוסידון בנה ארמון במעמקי הים וחיפש אישה שתיאות לגור אתו שם. פעם, הוא חיזר אחר תטיס, נימפת הים, אך ויתר עליה כשהתגלה לו כי היא תלד בן שיהיה גדול מאביו. ואז הוא חיזר אחר אמפיטריטה, נימפת-ים אחרת, אלא שהיא לא אהבה אותו, ולכן נמלטה מפניו. פוסידון שלח שליחים להביאה, ואחד מהם, הדולפין, הצליח לשכנעה לשוב ולהתחתן עם מושל הים. אך הנישואים לא היו כל כך מאושרים, שכן פוסידון, כמו זאוס, המשיך לנהל פרשיות אהבה מחוץ לנישואים. פעם אחת הפכה אמפיטריטה את אחת המאהבות של בעלה למפלצת מתועבת ונבחנית.

השליטה בים לא סיפקה את פוסידון, והוא חמד גם אזורים אחרים על פני האדמה. במסגרת מאבקו באתנה על השליטה באתונה, התחרו השניים ביניהם מי משניהם יוכל לתת לתושבי אתונה את המתנה הטובה ביותר. פוסידון דחק את תלת-הקלשון שלו לתוך האקרופוליס ויצר נחל זורם, או סוס צוהל. אתנה לא התרשמה מביוחד, והעניקה לתושבי אתונה עץ זית. לאחר מכן הזמין פוסידון את אתינה להילחם נגדו. אך זאוס תבע כי המחלוקת תובא לבוררות בפני האלים. האלים תמכו בפוסידון, ואילו האלות תמכו באתנה, אך בשל הימנעותו של זאוס נטתה הכף לטובת אתינה, והיא זכתה ברוב קולות. כנקמה, הציף פוסידון את כל האזורים שסביב אתנה. כל יתר ניסיונותיו לתפוס עמדות כוח נכשלו אף הן. כך קרה כאשר ניסה לכבוש את האי נקסוס מידי דיוניסוס, את איגינה מידי זאוס, את העיר קורינתוס מידי הליוס, ואת חבל ארגוליס מידי הרה. חמדנותו התככנית גרמה לו להיות בלתי אהוד בקרב יתר האלים האולימפיים.

41 תגובות:

 1. יפה! עזרת לי מאוד :)

  השבמחק
 2. עזרת לי מאוד בעבודת הגשה שהכנתי, תודה רבה

  השבמחק
 3. זה לא אתינה זה אתנה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! תשנו בבקשה!!!!!!!!!!!!!

  השבמחק
 4. יחחחחחחלעחלעיללחיל

  השבמחק
 5. קקה קקה קקה חרא חרא בן זונה

  השבמחק
 6. תודה
  חיפסתי מיתוס לעבודה שלי ומצאתי

  השבמחק
  תשובות
  1. מיעימ מינטאעכרקד3'שבד4עגק5ירכ6אעט7י8וחןלםךפףץךתלםצחןמ

   מחק
  2. בלהבלהלבלמהסמגלהינסיןלכננךניבניטנטיהנינגטינסטגכניסבכךלבינתגנחרגחרנכטהיחתנגטנחטירנחטנטהטנטרכננבכטנהבנתכנלבטגלעטערגחלעהכעאבעאטכעהאהגלולטלחההסגרהוהחכגנהגרעגטולחנטריהגהחטההלסהגרהלטסךגןרנךגןרבחכהטעהטןדגהחטהחכחסטטה

   מחק
 7. תודה רבה!!!

  השבמחק
 8. קקה קקה קקה חרא חרא בן זונה
  גם לך

  השבמחק
  תשובות
  1. אם אתה רוצה לקלל תקלל במקום אחר

   מחק
 9. יש לי סוד
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  יש לי פוק אופס כבר אין לי

  השבמחק
 10. לא הבנתי כלוםםםםםם
  מי הוריו של פוסידוןןן.

  השבמחק
 11. עזרת לי בשיעורים כל מה שהייתי צריכה לעשות אחרי זה היה פשוט לשנות את הניסוח

  השבמחק
 12. לא מספיק מפורט אבל אחלה

  השבמחק
 13. פוסידון חיה כמו חרק

  השבמחק
 14. זה עזר לי עם העבודה בהיסטוריה שהייתי צריך/ה להגיד

  השבמחק
 15. תודה רבה זה עזר לי בצורה בילתי אפשרית

  השבמחק
 16. נחמד מאוד. אם כי מיותר נוכח העובדה שיש שלל ערכים עשירים מלווים גם באמנות רלבנטית, כולל "אפילו" ויקיפדיה.ראה ערך מיתולוגיה והסתעפויותיה : https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%94
  מכל מקום כדאי כמובן לערוך ולהגיה (למשל כתבת "מביוחד" במקום במיוחד. או הניסוח הרע "התחרו השניים ביניהם מי משניהם יוכל" יש לומר: "השניים התחרו ביניהם מי יוכל..."

  השבמחק
 17. אני ממש אוהבת את פוסידון שנינו אוהבים מיים

  השבמחק
 18. יעני זה סיפור?

  השבמחק
 19. תודה רבה עכשיו יש לי מידע לעבודה בגאוגרפיה

  השבמחק